ترابردپذیری یا تغییر اپراتور

فناوری اطلاعات

1395/04/24 10:06:00 صبح


ترابردپذیری شماره تلفن همراه یا Mobile Number Portability فرآیندیه که از طریق اون مشترکان می‌تونن با حفظ شماره تلفن، اپراتور مخابراتی خودشون را تغییر بدن و از خدمات یه شرکت دیگه استفاده کنن. سال‌هاست که این سرویس در کشورهای دیگه ارائه میشه. حالا این طرح بعد از دو سال از تاریخ تصویب به تازگی دوره آزمایشی خودش رو در ایران شروع کرده.

اما مزایای استفاده از این سرویس چیه و برای ما کاربرا چه سودی داره؟

با اجرای ترابردپذیری مشترکایی که با پوشش اپراتور مخابراتی خودشون مشکل دارن می تونن با حفظ شماره موبایل از سرویس اپراتورای دیگه استفاد کنن. به این ترتیب دیگه نگرانی‌ای بابت تعویض سیم‌کارت و تغییر شماره جدید نداشته و به‌سادگی میتونید از شرکتی سرویس بگیرید که خدمات بهتری به مشترکای خودش ارائه میده.

مهاجرت مشترکان از یه اپراتور به اپراتور دیگر باعث میشه تا رقابت بین شرکت‌ها برای ارتقای کیفیت بیشتر شه. از طرفی اپراتورها با پایین آوردن قیمت، جذابیت بیشتری برای حفظ مشترکای فعلی و جذب مشترکای جدید ایجاد میکنن.

ترابردپذیری این امکان را فراهم میکنه تا هر مشترک، بسته به محل زندگیش، از اپراتوری سرویس بگیره که آنتن‌دهی و خدمات بهتری. به این ترتیب مشکلات مردم در خصوص برقراری ارتباط و در دسترس نبودن کمتر از گذشته خواهد شد.

برای تغییر اپراتور شما باید به صفحه ثبت نام ترابردپذیری در وبسایت اپراتور موردنظرتون برید و از طریق فرم موجود عملیات ثبت نام رو کامل کنید.

ترابردپذیری به همراه اول

ترابردپذیری به ایرانسل

ترابردپذیری به رایتل